Sıkça Sorulan Sorular ?

ÇözümPark Bilişim Sözlüğü, ÇözümPark Bilişim Portalının ilk açıldığı andaki gibi sektöre büyük bir bomba olarak düştü. Bu nedenle özellikle iletişim mail adreslerimize gerek olumlu gerekse olumsuz dönüşler yapılmaktadır. ÇözümPark Bilişim Portalından gelen tecrübe ile insanların %100 memnuniyeti diye bir gerçeğin olmadığını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle taraflı bir biçimde eleştir yapanları yönetim olarak dikkate almadığımızı belirtmek isteriz. Bunun yanında çok olumlu dönüş yapan ve yazar olmak için bizlere başvuran değerli bilişim gönüllülerine teşekkür ederiz.

Hiç bir art niyet olmadan gerçekten oluşumu anlamak için en sık sorulan sorulara bizde buradan yanıt vermek istiyoruz.

 

1- Neden Sözlük ? ÇözümPark olarak zaten başarılı bir çizginiz var. Çözümpark adı geçen herşey sektörde yer ediniyor, peki neden sözlük sorusu çok soruluyor.

 

Cevap ; İnternet ortamında pek çok sözlük bulunmaktadır. Ancak bizim amacımız çeviri bir sözlük olmak değil , bilişim sektöründeki saha tecrübesine sahip uzmanların bu tecrübelerini yansıttığı açıklayıcı bir bilişim sözlüğü olmaktır.

 

2 - Yazar adaylarından neden CV istiyorsunuz ?

 

Yukarıda da bahsedildiği gibi amaçlarımız doğrultusunda sektörde ciddi projelerde bulunmuş, iyi bir kariyere sahip ve iyi bir eğitim almış yazar kadrosu oluşturmak istiyoruz. Bu nedenle yazarlarımızın bu ve benzeri kriterlere uyması gerektiği için yazarlarımızdan cv istemekteyiz.

 

3 - ÇözümPark.com üzerinde son derece aktif bir üyeyim hatta yazar ünvanına sahibim. Bu sözlük yazarı olmak için yeterli mi ?

 

Hayır. Çünkü ÇözümPark.com ve ÇözümPark Bilişim Sözlüğü yönetimi tamamen birbirinden ayrıdır. ÇözümPark.com da yazar olmak için gerekli şartlar ile sozluk.cozumpark.com da yazar olmak için gerekli şartlar birbirinden farklıdır. Bu nedenle ÇözümPark Bilişim Sözlüğünde yazar olmak için aşağıdaki kriterlere bakıldığını unutmayın .

 

-          Mezuniyet
-          Yabancı dil
-          Çalıştığı şirket, görevi ve buradaki çalışma yılı süresi
-          Kişisel blog ve hit sayısı ( www.alexa.com baz alınmaktadır )
-          Sektördeki bilinirliği ve başarılar
-          ÇözümPark Portalı üzerindeki aktiviteleri
-          Bilişim Sektörü içerisindeki bağlı olduğu grup, community, dernekler ve buradaki aktiviteleri
-          Referanslar (ÇözümPark yazarlarımızdan istenmemektedir.)

 

Diğer tüm sorularınız için sozluk[at]cozumpark.com mail adresini kullanabilirsiniz.