yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

16 + 5 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
cozumpark cozumpark cozumpark
  • round robin

    Varsayılan olarak seçili olan bu özellik Windows 2000’in ‘load balancing ‘ özelliğini kulllanarak aynı isime sahip fakat IP adresleri farklıolan birden fazla server  arasında yük dağılımını sağlamak için kullanılır. Örneğin şirketinizin web server’ı gün içinde çok hit alıyor ve bu da doğal olarak server’ınızı çok yoruyor ve performansını azaltıyorsa o zaman aynı özelliklere sahip ve aynı web içeriğini içeren aynı adlı bir web server daha kurarak yükün bu iki server’a dağılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer DNS server’da bir host ismi için birden fazla kayıt varsa ve bu seçenek seçili ise istemcilerden gelen her DNS sorgusunda farklı bir  IP adresi gönderilir ve böylece yük dağılımı sağlar. Bu seçenek seçili değilse DNS server,aynı host ismi için birden fazla kayıt girilmiş ve bu kayıtlara ilişkin bir sorgu olursa o zaman kayıtlar arasında bulduğu ilk kaydı istemciye yollar.
    Dairesel Denetim anlamına gelmektedir. İşletim sistemlerinde Process yönetiminde kullanılan planlama algoritmalarındandır. CPU talebinde bulunan tüm işlemlere(process) eşit işlem zamanı tanınması prensibine dayanır. Eşit işlem zamanı programlanabilen bir iç zamanlayıcıyla sağlanır
    Kaynağın tek olduğu ve kullanımın birden fazla olduğu noktalarda(işlemlerde), kaynağın kullanicilar arasinda esit zaman araliklari ile paylastirmaya yonelik algoritmaya verilen isimdir.