Öğrenci ve hobicilerin kullanımına yönelik piyasaya sürülen tek board lı bir geliştirme bilgisayarıdır. Üzerinde çok sayıda giriş ve çıkış portları bulunur (Digital I/O) bir çok hobi projesinde kullanılabilmektedir.
Linux, Android, Windows IoT gibi işletim sistemlerini çalıştırabilmesi nedeniyle Arduino gibi kartlardan ayrı bir kategoride değerlendirilmektedir. Raspberry Pi üzerine yapılan Endüstriyel shieldler ile cihaz endüstriyel ortamlarda çalışabilir yapılara taşınamaştadır, bir çok endüstriyel uygulamada PLC'nin verdiği hantallıktan bu tarz mini pc'ler ile kurtulanu bilir örneğin sensörlerden gelen veri anında işlenip yine anında cloud bir ortama aktarılabilir, fakat PLC ile bunu yapabilemk ya imkansız yada buna uygun PLC maliyetleri oldukça yüksektir. 
Fakat yinede her ortamda çalışabilecek yapıda değildir, Endüstriyel Shieldlerde takılsa sonuçta hobi amaçlı üretilmiş bir kart olması nedeniyle kullanılacak ortamlar buna uygun olmalıdır.
Ne ortamlarda çalıştırmışlığım vardır. önemli olan ona bağladınız sensörler vs. ile arasında doğru bir yalıtım sağlayın gerisini her şekilde halleder, canavardır o.