yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

13 + 3 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
cozumpark cozumpark cozumpark
 • private cloud

  Cloud Computing temelde, public, private, community ve hybrid olmak üzere 4 çeşit hizmet modeli sunar. Private Cloud, verileri güvenliğinin çok önemli olduğu firmalar tarafından daha çok tercih edilen bir cloud tipidir. Ayrıca private cloud genel olarak cloud' a geçiş için ilk basamak olarak değerlendirilir. Çünkü Public cloud yapısında olduğu gibi tüm müşteriler için ortak sunucular yerine şirketinize özel var olan sistemlerinizin hyper-v ve System Center ürün ailesi yardımı ile toparlanıp size daha verimli bir hizmet verecek şekilde size sunulmasıdır. Size özel bir çözüm olması en büyük farkıdır.
   
  daha fazla bilgi için
   

  Cloud Computing Risk and Security Assessment Bulut Bilişim Risk ve Güvenlik Değerlendirmesi
  Cloud Computing Bulut Bilişim
  Podcast - Cloud Computing - Bulut Bilişimi
  Seminer - Cloud Computing & Green IT
   
  Özel bulut, bulut hizmetlerinin ister kurum içerisinde bulunsun ister dışarısında bulunsun kuruluşunuza adanmış kaynaklar üzerinde uygulanmasıdır. Özel bir bulut ile kamusal bulutlardan elde edilen kendi kendine hizmet, ölçeklendirilebilirlik ve esneklik gibi faydaların birçoğunu elde edebilir ve ilave olarak adanmış kaynaklar sayesinde kontrol ve özelleştirmeden yararlanabilirsiniz.

  "Müşteriler artık günün 24 saati, haftanın yedi günü çalışan bir ortamı daha iyi bir şekilde destekleyebileceğimizi görecek. System Center sayesinde ölçeklendirmeyi aşağı veya yukarı daha hızlı bir şekilde yapabiliyoruz ve bulut içerisine daha fazla proje yerleştirebiliyoruz."

  Damian Flynn

  Uygulama Mimarı, Kurumsal BT Takımı, Lionbridge

  Bulut hizmetleri açısından özel bir bulutta sunulabilecek iki model bulunmaktadır: Servis Olarak Altyapı (IaaS) ve Servis Olarak Platform (PaaS). IaaS ile altyapı kaynaklarını (hesaplama, ağ ve depolama) bir servis olarak kullanabilirsiniz, buna karşın PaaS size bir servis olarak eksiksiz bir uygulama platformu sağlar. Microsoft, hem özel hem de kamusal bulut dağıtımları için IaaS ve PaaS imkânları sunan çözümler sunmaktadır.
   
  Alıntıdır - Kaynak
   
  http://www.microsoft.com/virtualization/tr/tr/private-cloud.aspx
   
  Hyper-V Cloud Fast Track Microsoft ve OEM iş ortakları tarafından birlikte yürütülen ve müşterilere Private Cloud çözümlerini en uygun şekilde sunmayı amaçlayan bir program. Programa katılan üreticiler Hyper-V ve System Center ürünlerini kendi yönetim aileleriyle entegre ederek hazır Private Cloud çözümleri sunabiliyorlar. Daha önce HP, Dell, IBM, NEC ve Hitachi gibi endüstri devleriyle ortak çözümlerin üretildiği bu program son olarak Cisco ve Netapp’ın birlikte geliştirdikleri bir çözümün dahil olması ve Fujitsu’nun da kendi çözümlerini duyurmasıyla müşterilere çok daha fazla seçeneğin sunulabildiği bir hale geldi. İlgili linkler şöyle: HP, Dell, IBM, NEC, Hitachi, Cisco & NetApp, Fujitsu