Password never expires - ÇözümPark Sözlük
Kullanıcılara ait olan şifrelerin belirli bir kullanma süresi vardır ki bunun varsayılan süresi de 42 gündür. Bu süre dolduğunda kullanıcının şifresini değiştirmesi gerekmektedir. Eğer herhangi bir kullanıcı hesabının şifresinin süresiz olarak geçerli olmasını istiyorsanız “password never expires” kutucuğunu doldurmanız gerekir. Böylece kullanıcı başlangıçta verilen şifre ile sonsuza kadar çalışmaya devam edecektir. Bu seçenek genellikle SQL Server ya da System Center gibi kendine ait bir servisi olan ve kurulum esnasında bu servislerin yönetimi için ayrı bir kullanıcı hesabı kullanılıyorsa, o hesaplarda işaretlenerek şifrenin süresiz olarak geçerli kullanımını sağlar. Çünkü bu tarz uygulamalarda kurulumdan sonra servis hesabı olarak atanan kullanıcının şifresi değişirse artık uygulama servislerinde eski şifre tanımlı olduğu için servisler çalışmamaya başlayabilir.

Eğer Password never expires seçerseniz “User must change password at next logon” kutusu aktifliğini kaybettiğine de dikkat etmenizde fayda var.
Parolanın geçerliliğini yitirmesini engeller. Account is disabled : kullanıcı hesabı oluşturulmasına rağmen kullanılamaz.