ost to pst - ÇözümPark Sözlük
Öncelikle ost ve pst kavramlarının anlamlarını bilmek gerekmektedir.
OST için
PST için
ost to pst ise aslında teknik bir kavram değildir, bu sadece bilişim sektöründe çok kullanılan bir ihtiyaç nedeni ile doğmuş programlara verilen genel bir isimdir. Bir sebep ile exchange server bağlantısı kesilmiş veya başka neden ile sorun yaşayan outlook programının sakladığı mailleri ost formatından pst formatına çevirmek için kullandığımız programlara verdiğimiz genel isimdir.
Hemen hemen hepsinin ücretli olduğu bu programlar bu ost dosyasını pst ye çevirerek mailleri kurtarmamıza yardımcı olmaktadır.
 
Bu GainTools OST'yi PST Dönüştürücü Yazılımına kullanabilirsiniz, bu uygulama e-postaları OST'den PST dosya formatına dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Bu Yardımcı Program, kullanıcılara herhangi bir görünüm sürümünün verilerini dönüştürme esnekliği sağlar. Bu, tüm e-postalarınızı OST'den PST'ye dönüştürmek için güvenli ve güvenli bir araçtır. Bu araç çok faydalıdır ve 0 güvenli ve güvenlidir, veri tabanı ve aktarım çok hızlıdır. Bu araç, MS Outlook 2000, 2002, 2003, 2008, 2010, 2013, 2016 ve en son 2019'un tüm sürümlerini destekler.
Offline Storage Table (.ost) / Personal Storage Table (.pst)
OST geçmişte sadece Exchange profillerinde kullanılıyordu günümüz de IMAP, Microsoft 365, Exchange, Outlook.com IMAP hesaplarında posta kutusu bilgilerinin eşitlenmiş bir kopyasını yerel bilgisayarınızda depolamak için bir Çevrimdışı Outlook Veri Dosyası (.ost) dosyası olarak kullanır.
PST için ücretsiz araçlar bulabiliyorken, table/indexing yapısı oldukça farklı [sıkıştırdığınızda hız farkını görebilirsiniz] ve verimli OST için sıkı lisans patent altında korunduğundan ücretsiz araç bulamazsınız. PST çok kolay bozulabiliyorken OST kolaylıkla bozulmaz ancak Microsoft tarafından erişilebilir, tamir edilebilir kılınmadı.
Benim ayrıca bir önerim ortamınızda Exchange varsa ki ost bahis ise genellikle vardır hazır para vermişken "to pst" converter değil bir miktar daha ekleyip EDB Recovery Tool satın almanızdır. Mailbox silinse de sıkıştırılmadıkça kurtarabilirsiniz. Bunu başka sorunlu senaryolarda da kullanabilirsiniz.