Geforce Now - ÇözümPark Sözlük
Bulut temelli oyun platformudur. Malum teknoloji sürekli gelişiyor ve buna bazen ayak uydurmak zor veya maliyetli olabilir. Özellikle değişen ve gelişen teknoloji ile oyunlar sürekli yeni ekran kartları istiyor. Bu veya başka sebeplerden dolayı bulut üzerinde GPU kartlı yani yüksek grafik işlemcisine sahip ekran kartına sahip makineler üzerinde çalışan sunucu programları ve ona bağlanan sizin bilgisayarınıza kurduğunuz istemci programından oluşan bir platformdur. Bu sayede bilgisayarınızın işlemcisi, ram veya ekran kartı çok güçlü olmasa bile istediğiniz oyunları oynayabiliyorsunuz. Bu bir örnek olup bunun gibi pek çok üreticinin cloud temelli stream mantığı ile çalışan oyun platformları vardır.

Peki nasıl oyun oynarım derseniz işte burada;

https://www.cozumpark.com/geforce-now-ile-nasil-oyun-oynanir/
Bulut tabanlı oyun sistemlerinin en yenisi olan GeForce Now, Nvidia’nın Macintosh ve Windows kullanıcıları için geliştirdiği yazılımdır. GeForce Now platformunu diğer yazılımlardan ayıran en önemli fark, yüksek donanım gerektiren oyunları düşük donanımlı bilgisayarlar üzerinde de oynanabilir kılmasıdır.

Sunucu sistemlerinde GeForce GTX 1080 ekran kartı kullanan Nvidia, servis üzerinde yer alan oyunları üst düzey teknoloji deneyimi ile oynayabilme garantisi verir. Güncel oyunları çalıştıracak tam randımanlı bilgisayarı olmayan tüm kullanıcılar, servise üye olarak seçtikleri oyuna hemen başlayabilir.

Sistemin sorunsuz şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu tek şey yüksek hızlı internet bağlantısıdır. Mobil platformların sağladığı esneklik ile bulut teknolojisine uzaktan erişim sağlayarak istediğiniz her yerden her zaman oyuna devam edebilirsiniz. Ücretli ya da ücretsiz servis hizmetinden faydalanarak oyun deneyiminizi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.