yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

11 + 17 =

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
cozumpark cozumpark cozumpark
 • Windows Multipoint Server

  Temelde aynı anda birden çok kullanıcı için kullanım imkanı sunan bir sistem inşa etmek için tasarlanmıştır. Yani örneğin bir okulda öğrencilerin hepsine bilgisayar kasası vermek yerine tek bir donanım maliyeti ile üzerinde kurulan windows multipoint server sayesinde kullanıcılara sadece mouse, klavye ve monitör vererek aynı anda çalışma imkanı sunulmaktadır. Bu sayede bir okulda lab ortamı kurmak son derece kolaylaşmaktadır. Öğrencilerin hepsi aynı anda birbirinden bağımsız olarak bu sistem üzerinde çalışabilmektedirler.
   
  Bu donanımlar tabiki özel donanımlardır, çünkü her kullanıcı mouse, klavye ve monitörü direk ana bilgisayara bağlanmaktadır. Yine bu ürün sayesinde aynı ana bilgisayarda çalışan öğrenciler biribirlerinin masa üstlerini görebilir ve bu sayede daha fazla etkileşimli bir eğitim verilebilir.
   
  Yine öğretmenlerin bu sistemi kullanması için çok yüksek teknik bilgiye ihtiyaç duymuyor olması sistemin yönetiminide kolaylaştırmaktadır. Öğretmenler kolaylıkla kullanıcı açabilir dosya paylaşabilirler.
   
  Farklı dil seçenekleri sayesinde birden çok öğrenci farklı dil ile sistemi kullanabilmektedir.
   
  Örnek uygulaması aşağıdaki gibidir