RemoteFX - ÇözümPark Sözlük
bu bir ukde! doldurmak ister misin?
W2k8 R2 SP1 ile gelen yeni özellik, RDP protokolüne entegre çalışır,bu özellik ile artık Terminal Serverlarda yaşanılan flash,silverlight  destekli internet sitelerinde kullanıcıların yaşadığı performans problemini çözmesini, kullanıcıya zengin masaüstü içeriği sunmasını, USB redirection ve media player applicationlarını RDP üzerinde çalıştırabiliyor olmasını beklediğimiz şey.   
(rds ile multimedya client tarafında render edilecek uzak masaüstü güllük gülistanlık olacak diye ağzımıza bal çaldılar bu özellikle anlıyoruzki host tarafında rendering daha bi devam edecek.)
 


Uzak masa üstü servisi üzerinden, film izlemek, 3D oyun oynamak, Flash animasyonlu web sayfalarını ziyaret etmek vb.. bir çok zengin görüntü kaynağına ihtiyaç duyan uygulamaları çalıştırmamız mümkün.
Windows Server 2008 R2 ‘ nin Service Pack 1 yaması ile birlikte gelen RemoteFX özelliği ile artık bu ihtiyaçlarımız karşılanabilmektedir.
Daha Fazla Bilgi :
http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/rds-remotefx.aspx
RemoteFX Çözüm Ortakları :
http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/rds-partners.aspx
Microsoft’un kendi açıklamasına göre Remote FX özelliği şu şekilde tanımlanabilir: Özellikle sistemlerine uzaktan erişen kullanıcılar Remote FX ile Windows Aero, 3D uygulamalar gibi daha zengin grafik içeriklerini rahatlıkla destekleyen deneyimine sahip olacaklar. Her türlü medya dosya tipini destekleyen bu özellikle yüksek çözünürlüklü ses ve görüntü dosyalarının Virtual Desktop Infrastructure (VDI) ve RDS (Remote Desktop Services eski adıyla Terminal Services) sanallaştırma çözümlerinin bir parçası olarak kullanılabilirler.
RemoteFX, BT yöneticilerinin sanallaştırılmış masaüstleri yoluyla son-kullanıcılara zengin bir grafik deneyimi sunmalarına olanak tanıyan Remote Desktop Services (RDS)’ in başlıca bir özelliğidir. Windows Server 2008 R2 ve Windows 7 arasındaki protokol zenginleştirmelerini kullanarak, son kullanıcılar şimdi çok çeşitli hedef aygıtlarındaki sanal makinelere erişebilirler ve sunucu tarafındaki grafik süreçleriyle hala zengin bir grafik deneyimi yaşayabilirler
 RemoteFX için ÇözümPark Forumundan erişebileceğiniz kaynaklar:
http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=RemoteFX