Outlook Conflict Items - ÇözümPark Sözlük
bu bir ukde! doldurmak ister misin?
Outlook programı üzerinde bir öğe için birden fazla kopyanın bağımsız bir şekilde değiştirilmesi durumunda çakışma ( conflict ) dediğimi durum ortaya çıkar. Bu durum aslında outlook programının Exchange Server ile eşitlenmesi sırasında tespit edilir ( Synchronization ).
Örneğin siz bir toplantı isteğini Outlook Web App ( OWA ) üzerinden değiştirdiniz, ancak aynı anda veya sonrasında outlook programı offline iken bu öğe için farklı bir değişiklik yaptınız. Outlook tekrar online olduğunda bu öğe için bir çakışma tespit edilir.
Outlook 2003 ve sonrasında bu çakışma tespit edildiği ancak ilk olarak sorunun çözülmesi için bir çalışma yapılır. Bu çalışma sonucunda güncel kopya hangisi ise o saklanır. Bu süreç otomatik işler ve kullanıcı için bir aksiyon gereksinimi yoktur. Eğer Outlook bu süreci başarılı bir şekilde tamamlayamaz ise bu durumda çakışan öğeleri "Conflitcs" isimli bir klasörün altında toplamaya başlar ( Sync Issues klasörünün altında ).
Bu durumda kullanıcı Outlook üzerinden dosya görünümüne geçerek bu klasöre ulaşır ve hangi öğeyi saklamak istiyor ise buna kendisi karar verir