Current Branch - ÇözümPark Sözlük
bu bir ukde! doldurmak ister misin?
Windows 10 Home sürümüne sahip kullanıcılar ile elle Windows Update yapan kullanıcıların kullandığı hizmet olup her daim son güncellemeler yüklenir. Böylelikle sistemleriniz her zaman güncel ve güvende kalır. Böylelikle, BYOD (Bring Your Own Device) cihazları da her zaman güncel ve güvenli kalır.
Windows 10 ile yeni gelen bir servis modeli olan Current Branch aslında Microsoft' un Windows 10 için çıkardığı en yeni özelliklerin hızlı bir şekilde işletim sistemine uygulanmasını sağlayan bir modeldir. Örneğin Windows 10 kullanıyorsunuz ve Microsoft CB kullanıcıları için yeni bir güncelleme çıkaracağını duyurdu, bu güncelleme yayınlandıktan sonra sizin işletim sisteminizde bu güncellemeyi almak için hazırdır. Tabiki bunu ertelemek için bazı araçlar kullanabilirsiniz (maksimum 180 güne kadar) ancak CB modelindeki temel mantık bu şekilde teknolojinin getirdiği yenilikleri hızlı bir şekilde kullanmaktadır. Bunun negatif etkileri de yok değildir. Örneğin sizin için stabil bir sürüm olan Windows 10 XXXX sürümünden yeni çıkan sürüme e geçiş yaptıktan sonra sorunlar yaşayabilirsiniz veya yeni güncelleme donanımlarınız ile uyumlu olmayabilir. Zaten bu tür ihtiyaçları olan müşteriler daha çok Current Branch for Business modelini kullanarak bu tür güncellemeleri erteleyebiliyorlar.
 
 
Microsoft, Windows 10 için bir özellik güncellemesi yayınladığında, bu güncelleştirme, CB için işaretlenir ve özellik güncelleştirmelerini ertelemek üzere yapılandırılmamış herhangi bir bilgisayarda bu aygıtların derhal yüklenebilmesi için kullanılabilir hale getirilir. Ancak, Windows Server Update Services'ı (WSUS), Microsoft SCCM veya Windows Update for Business'i kullanan kuruluşlar, CB özelliğinin güncelleştirmelerini, onaylarını ve dağıtımını durdurabilirler. Bu senaryoda, CB için mevcut olan içerik mevcut olacak, ancak yönetim sisteminin politikasına bağlı olarak mutlaka hemen zorunlu olmayacaktır.