Kevin David Mitnick

6 Ağustos 1963 Doğumludur kendisi. Bilgisayar ve Hack tarihinde bir efsanedir. O'nu Efsane haline getiren, Dünya'nın yakalanan ve damgalanan ilk Hacker'ı olması değil, Yaptıkları ve Felsefesidir.

Kevin Mitnick hayatımıza Sosyal Mühendislik (Toplum Mühendisliği - Social Engineering) kavramını sokmuş ve bu konuda bir uzman olarak kitap yazmış birisidir. (Kitabın ismi: Aldatma Sanatı)

iflah olmaz, durdurulamaz ve asla pes etmeyen bir hacker olan Mitnick, Fotoğrafik hafızası sayesinde yüzlerce satırlık kod yığınını aklında tutabilen ve gerektiğinde yazabilen birisi. Hackerlık yaptığı dönemlerde Dünya'nın sayılı pek çok firmasını hack etmiş ve sistemlerine girmişti.

Yakalanmadan bir süre önce FBI tarafından Dünya'nın en çok aranan suçluları listesine ikinci sıradan girmiş ve kaçtığı zaman aralığı boyunca hiç çıkmamıştır. FBI'ın her gün peşinden koştuğu Mitnick, aslen bir Astronomi Fizikcisi olan ancak Programlama merakı sayesinde Bilgisayar Güvenliği ve Kriptolama ile ilgilenen Tsutomu Shimomura tarafından yakalanmış ve FBI'a teslim edilmiştir.

Mitnick 1995 yılında yakalandı, 2000 yılında iyi halide göz önünde bulunduruldu ve şartlı olarak tahliye edildi. Tahliyenin şartı ise Bilgisayarlara ve Sistemlerine dokunmamak, Uzak kalmaktı. Bu efsanevi hacker bu durumda bile çağın gerisinde kalmadı ve kendini hep geliştirdi. Artık Dünya'nın her yerinde tanınan ve bilinen bir Güvenlik uzmanı oldu. Aldatma Sanatı isimli bir kitap çıkarttı ve Hayatı "Sanal Korsan (TakeDown)" Filmine konu edildi.

Mitnick günümüzde ABD'de yaşıyor ve MitnickSecurity.Org adında ki siteden Güvenlik Danışmanlığı Hizmetleri yürütüyor.