Office 365

Microsoft Office 365, zamandan ve paradan tasarruf etmenize ve değerli kaynakları boşa çıkarmanıza yardımcı olarak her ölçekteki işletmeler için bulut üretkenliği sağlar. Office 365; Exchange Online, SharePoint Online ve Lync Online gibi  en güvenilen e-posta, iletişim ve işbirliği yazılımlarımızın bulut sürümlerini tanıdık Office Professional Plus masaüstü paketimiz ile bir araya getirir. Üstelik sıkı güvenlik desteği ve yüzde 99,9 çalışır durumda kalma süresi, Hizmet Düzeyi Sözleşmesi garantisi vardır.

  • Office 365, çalışanların çeşitli yollardan bağlanmalarına yardımcı olur. Kullanıcılar, bulut hizmeti gücünün yanı sıra Microsoft Office'in tüm üretkenlik avantajlarına da sahip olurlar

  • Her yerden erişin*. Office 365 e-posta, belge, bağlantılar ve takvimlere her yerden erişim sağlar. Office 365 bulut tabanlı hizmetleri çalışanların her gün kullandıkları üretkenlik araçları ile birleştirir.

  • Office 365, Microsoft Office ve çalışanlarınızın kullanmakta olduğu diğer programlar ile sorunsuz bir şekilde çalışır.

  • Kurumsal düzeyde güvenlik ve güvenilirlik.

  • BT Denetimi ve verimlilik. Office Professional Plus paketinin yanı sıra Exchange Online, SharePoint Online ve Lync Online için de her zaman geçerli güncellemeleri kullanırsınız.

  • Kullanımı kolay yönetim konsolu sayesinde özelliklerin, ayarların ve kuruluş çapında dağıtımın kontrolü sizdedir.

* Mobil aygıtlardan erişim için WiFi özelliği gerekir veya erişim taşıyıcı ağın kullanılabilirliğine bağlıdır.


Office 365 Microsoft' un yeni nesil Cloud Servisidir. BPOS olarak bildiğimiz eski ürün üzerine yapılan geliştirmeler ile yepyeni bir ürünü 2012 yılında da Türkiye için göreceğiz. Bildiğiniz gibi BPOS üzerinden bizlere Exchange 2007, Sharepoint ve OCS 2007 R2 ürünleri sunuluyordu. Office 365 ile beraber ise artık Microsoft Office Professional Plus, Office Web Apps, Exchange 2010 Online, Sharepoint 2010 Online ve Lync Server Online hizmetleri sunulmaktadır.

Microsoft bu ürünü 3 temel sürüm olarak sunmaktadır;

Office 365 for small businesses
Office 365 for enterprises
Office 365 for education

Office 365 for small businesses

Bu sürüm maksimum 50 kullanıcı desteklemektedir ve aşağıdaki ürünleri içermektedir

Exchange Online
Lync Server Online
Office Web Apps
SharePoint Online

Kişi başı 25GB posta kotası sınırı ve 25mb mail eki sınırı bulunmaktadır. Sunduğu ipad, windows mobile, android, blackberry, mac ve pc desteği sayesinde cloud computing' in en temel felsefesi olan platform bağımsız olarak her yerden bağlantı desteği sunmaktadır. %99.9 uptime oranı ile nerede ise kesintisiz bir erişim imkanı sunuyor. Ayrıca RemoteApp özelliği sayesinde online olarak office programlarını kullanma şansına sahipsiniz. Tüm bu hizmetler aylık sadece kişi başı 6$' dır. Tabiki 2011 olarak lanse edilen Türkiye desteği 2012 oldu ve bu konudaki partner' ların fiyatlarınında tam olarak ne olacağı belli değil aslında.

Office 365 for enterprises

Çok daha gelişmiş bir sürüm olan enterprise sayesinde business sürümündeki tüm özelliker yanında, Active Directory entegrasyon desteği, 24 saat telefon desteği, anti virüs ve anti spam özellikleri sunmaktadır. Ayrıca Office Professional Plus ürünü sayesinde masa üstünde de ofis ürün ailesini kullanabiliyorsunuz. Kullanıcı sınırı olmayan bu ürünün yurt dışı fiyatı ise BPOS kullanıcıları için 10$' dır. Yeni kullanımlar için ise aylık 27$' dır.

Ayrıca bu sürüm içerisinde kiosk worker denilen ve sadece mail kullanım paketide vardır. Sadece aylık kullanıcı başına 2$ ödeyerek 500mb' lık posta kutusuna sahip olabilirsiniz.

Office 365 for education

Bu sürüm özellikleride yine diğer sürümler gibidir. Temel özellikleri aşağıdaki gibidir

25GB mailbox 25mb ek boyutu.
PC, Mac, Windows Phone, iPhone, Android, ve BlackBerry desteği.
Microsoft Outlook, Word, Excel, PowerPoint, ve OneNote kullanımı.
Office Web Apps uygulaması.
Ortak çalışmalar için döküman paylaşımı ve  iş listesi kullanımı için Team site desteği.
Anti Virus ve Anti Spam
Windows Live SkyDrive üzerinde 25gb veri alanı
Microsoft Live@Edu


İçinde SharePoint Online, Exchange online, Office ve Lync bulunan Microsoft hizmetinin adıdır.